Kaliteli ve güncel içerikler girdiğim blog sayfam.

Saç Ekimi Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi, saçlarda farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen dökülme, seyrelme, kellik sorunlarına karşı geliştirilen uygulamaların genel adıdır. Teknolojinin sağlık ve estetik alanında gelişmesi bu saç ekim uygulamalarını da etkilemiş ve kesin sonuçlar almak mümkün olmuştur. Yani artık yeni geliştirilen saç ekim teknikleriyle kellik sorunu tamamen ortadan kalkabilmektedir. Ancak bu hemen olan bir şey değildir. Çünkü belli bir süre tedavi aşaması gerekir.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

İzmir’de erkeklerde saçta kellik sorunu daha yaygın şekilde görüldüğünden 18 yaşını dolduran ve bu soruna çözüm bulmak isteyen herkes ekstra bir engel olmadığı sürece istediği İzmir’deki saç ekim doktorundan saç ekimi yaptırabilir. Ancak bazı kadınlarda da bu sorun vardır. Kanser tedavisi sonrası yan etkiler, başka fiziksel etkenler nedeniyle kellik oluşabilir. Bu gibi durumlarda da bölgesel olarak müdahale yapılabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Fue tekniği günümüzde en yaygın kullanılan saç ekim yöntemlerindendir. Kendi içinde de çeşitlenen bu yöntemin bu kadar tercih edilmesinin nedeni, gerçek saçlara sahip olunmasıdır. Yani ense köklerinde yer alan genç ve sağlıklı saç kökleri alınarak kel olan bölgeye yerleştirilir ve burada saçların uzaması beklenir.  Lokal anestezi yöntemiyle yapılan bu işlemde 6 ay boyunca saçların çıkarak yenilenmesi hedeflenir.

saç ekimi öncesi ve sonrası

Önce ilk ekilen köklerden uzayan saçlar dökülür, daha sonra gerçek ve kalıcı saçlar görülür.  Ancak bu süreçte dikkatli davranmak ve bu aşamayı yaşamayı göze almak gerekmektedir.   Alındığı sonuç açısından değerlendirildiğinde en iyi yöntemin bu olduğu aşikârdır. Diğer kellik giderici peruk takma veya spreyle kapatma gibi çözümler geçici sonuçlardır.

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Yan Etkisi Var mı?

Saç ekimi yan etkileri yok denecek kadar azdır.  Sadece iğne ile işlem yapılan yerde anestezi etkisi geçtikten sonra acı ve ağrı hissi olabilir. Bu da basit bir ağrı kesici ile çözülebilecektir.  Bunun dışında zararlı bir yan etki görülmemektedir.

Sosyal Açıdan Saç Ekiminin Yararları

İzmir’de birçok kişi saçlarındaki kel olan bölümler için kişisel olarak rahatsızlık hissi duyabilir. Kişiden kişiye göre değişen bir durum olsa da saç ekimi ile kişilerin kendine bakış açısı ve rahat davranma durumları daha farklı olabilir. Örneğin bazı erkekler özellikle 40 yaş ve sonrasında saçlarını kompleks haline getirerek bu uygulamaya başvurabilir. Bu kişiler sosyal ortamlarda daha iyi olduklarını hisseder.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatları için tek sabit bir fiyat ne yazık ki söylenememektedir. Bu durum çok yönlü olarak değerlendirilerek, hastane uygulamaları ve kullanılan cihazlara göre de değişiklik gösteren bir durumdur.  Saç ekimi işlemlerinde ne kadar alana ekim yapılacağı, uygulamada kullanılan aletler, uzmanların tecrübesi,  hastane prosedürleri gibi faktörler fiyatlarda belirleyici olur.  Kellik fazlaysa ekim yapılacak alan da artacağından fiyatta yükselme görülür.

İzmir’de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız da www.izmirsacekimmerkezi.com web sayfasını tavsiye ederiz.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *