Kaliteli ve güncel içerikler girdiğim blog sayfam.

Burun Estetiğini Artıları Eksileri Nelerdir?

Günümüzde çok sayıda insan burun estetiğinin burun kemiklerine zarar verebileceği endişesiyle bu operasyonu yaptırmak istemiyor. Bununla birlikte burun estetiğini profesyonel bir cerrahın yapması durumunda burunda ciddi hasarların meydana gelmesinin söz konusu olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca özellikle kemerli burunlarda kemerli kısmın alınması için burnun bu bölümünün tıraşlandığını söylemek de mümkündür.

Burun kemerini düzeltme işleminde burun kemiğinin daraltılması, oluşan “açık çatı” görünümünün yok edilmesi amacıyla tercih edilir. Bu adımın uygulanmaması durumunda, burun çok geniş bir yapıya sahip olur ve şekilsiz bir görünüm oluşur. Burun kemiğinin kırılması işlemine burunda fazlalık olduğu zaman ihtiyaç duyulur. Burun ucunun düşük olması veya burnun küçük olması gibi sorunlarda kırma işlemine de gerek kalmaz. Eğer burun estetiği sırasında burnun kırılması gerekiyorsa iyileşme sürecinin de bu işlemle doğru orantılı olarak artacağını söyleyebiliriz.

Üstelik ameliyat sonrası oluşan yarlarda da artış görülecektir. Yine de eğer düzgün nefes almak veya estetik açıdan güzel görünüme sahip bir buruna sahip olmak istiyorsanız, bu durumda en iyi seçenek burun estetiği işlemini yaptırmaktır.

Burnun kırılması korkulduğu kadar can yakıcı bir süreç de değildir. Anestezi sırasında ne olup bittiğini dahi hissetmezsiniz, bununla birlikte ameliyat sonrasında hafif bir baş ağrısı hissetmeniz söz konusudur. Yine de korkulacak bir şeyin olmadığını ekleyelim.

Burun estetiğinde burunda düşme olur mu?

Burun estetiğinde her ne kadar nadir görülse de burunda düşme yaşanması söz konusudur. Fakat bu büyük oranda operasyonu yapan estetik cerrahının tecrübesi ile alakalı bir durumdur. Eğer burun estetiği konusunda uzman bir hekim ile çalışırsanız bu durumda burnunuzda düşme olması olasılığı oldukça düşüktür.

Burun estetiği operasyonları burunda düşme benzeri olaylara karşı da yapılan bir operasyondur. Doktorunuz burun ucunuzu gerekli dolguları kullanarak destekleyecektir.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *